Jdi na obsah Jdi na menu
 


V březnu roku 2002 se sešly některé ženy a dívky z Velkých Pavlovic a dohodly se mezi sebou, že by mohly založit nějaký babinec. Tak jak chodí pánové na tzv.jedno, tak ženy z Pavlovic si založily „Dámský klub“.

V průběhu roku se začaly vyřizovat různé dokumentace a formality k tomu, aby nevznikl nějaký problém. Dnem „D“ se pro Dámský klub stal 29.říjen 2002, kdy se konečně ženy mohly přijít pobavit mezi ostatní a nemusely „sedět doma“. 12-ti členná sešlost žen si mohla připít ke vzniku tohoto klubu.

 

Založení klubu jsme projednaly i s tehdejším panem starostou Ing.Martinem Bálkou, který naši aktivitu přivítal. Stejně tak i tehdejší pan ředitel Základní školy a Gymnázia Velké Pavlovice PaedDr. Antonín Kavan. Oběma byla přislíbena eventuální pomoc při organizování jakékoliv akce ve městě, nejen pro děti.

Ženy hlavně zajímalo, co vlastně budeme dělat. Ale velice brzy přišly s vlastními dobrými nápady. Prostě budeme dělat to, co nás zajímá, co nás bude bavit a co nám pomůže v rozšíření vědomostí a dovedností, pokud to hlavy a ručičky dovolí. Do konce roku 2002 jsme toho zvládly  opravdu hodně. Například kurzy malování na hedvábí. Do konce roku byly hned dva - pod vedením Ing.Marie Šmídové jsme si vyrobily pěkné vánoční dárky pro své známé. Začátkem prosince jsme na Městském úřadě v kuchyňce pekly vánoční perníčky pod vedením paní Anny Halmové. Zájem byl rovněž o háčkování ozdob na vánoční stromeček – tento kurz vedla paní Marie Šulová. Samozřejmě, že se tohoto kurzu účastnily členky, které již umí alespoň trochu s háčkem a přízí pracovat.

K dalšímu setkání byla připravena přednáška “Zdravý životní styl“ s prezentací výrobků. Líbil se nám velice i kurz „Vaření kávy“ pod vedením pana Ladislava Kanského se svým kolegou. Nejen, že jsme měly možnost ochutnat různé druhy kávy a také laskominky ze studené kuchyně, ale získaly jsme i výtečné recepty. S velkým ohlasem byla přijata přednáška, kterou vedla paní Anděla Krejčiříková  o léčivých bylinách a jejich využití. Připravila nám dobrý čaj i bylinný likér, ale hlavně hodně rad na co se které léčivky používají. Své rady zpracovala i písemně – takže díky ní je nemůžeme zapomenout (možná ztratit).

Další, troufám si říci,  zdařilou akcí byla naše oslava Mezinárodního dne žen 7.března ve vinárně „U Vavřince“. Pěkný program připravily paní učitelky z mateřské školky z kroužku „Sadováček“. Tímto programem, jak už se stalo v klubu tradicí, každoročně bývá navozena velmi příjemná atmosféra a navíc každá přítomná členka obdržela od dětí přáníčko k MDŽ. Od Dámského klubu ženy každoročně při této příležitosti dostávají  kytičku.

Také jsme se pokusily uskutečnit „Burzu dětského odívání“ ve spolupráci s mateřskou školou.

Nebyl o ni však takový zájem jako jsme předpokládaly.

Stává se již tradicí, každoročně před Velikonoce a Vánoce, uspořádat pro ženy kurz „Velikonočního - Vánočního aranžmá“. Kurz většinou vede paní Iveta Švástová. Vždy doufáme, že zúročíme její rady a zkušenosti i svou fantazii.

Většina našich akcí je pořádána v zasedací místnosti MěÚ – je nám spolu fajn. Nasmějeme se, pobavíme, zasoutěžíme, oslavíme, no prostě se spolu umíme dobře pobavit (když je nálada).

Ještě připomenu že ke konci roku 2009 máme 51 členek, z toho 9 žen ve výboru, které se starají o chod klubu a obcházení ostatních členek před jakoukoliv akcí(„aby nezapomněly přijít“). Ale i ke kulatému jubileu chodíme potřást pravicí  s kytičkou a přáním.

Budeme se snažit, aby se Vám naše webové stránky líbily, proto Vás budeme informovat o našim kurzech, akcích, ale i výletech.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář