Jdi na obsah Jdi na menu
 


Akce roku 2010

 8.12. se uskutečnilo naše poslední společné setkání v roce 2010. Ve vinárně u Kaderky jsme zhodnotily činnost v tomto roce a navrhly si některé akce na rok 2011. V programu vystoupil ženský sbor "Dolina", který nás svými písněmi krásně vánočně naladil. Dík za jejich vystoupení. Vzávěru našeho setkání byla připravena pěkná tombola. Výbor DK přeje všem svým členkám úspěšný rok 2011 a hodně hodně zdravíčka.

 

Ve středu 16. června jsme v naší klubovně tvořily, i když v netradiční době velikonoční vajíčka zdobené (odrátkované) drátkem. Zůčastnilo se 12 dospělých žen a dvě slečny školou povinné. Lektorkou, jako se již stalo zvykem byla Ing. Marie Šmídová a moc jí děkujeme. Každá jsme si odnesli hotový výrobek a zase nějaký nový zážitek. Foto můžete shlédnout v rubrice "kurzy".

 

V úterý 25. května jsme v naší klubovně vyráběly andělíčky a slepičku z kukuřičného šustí. Sešlo se 10 členek. Lektorkou byla paní Ilona Plšková. Moc jí děkujeme za pěkně strávené odpoledne. Každá jsme si výrobky odnášely pyšně domů. Foto můžete shlédnout v rubrice"Kurzy".

 

Ve čtvrtek 13. května Dámský klub uspořádal členskou schůzi, na které se sešlo 30 členek klubu. Řeč se vedla hlavně o nápadech na využití klubovny a jaké kurzy a akce uspořádat, ještě v tomto kalendářním roku. Vybraly se poplatky za členství a zálohy na výlet s tím, že bude záloha v autobuse členkám vrácena a pojedou na výlet zdarma. Ostatní platí 100,-.Další informace o výletu najdete v rubrice "Plán akcí".

 

Výbor Dámského klubu zasedal 6. května, aby  projednal připravovanou členskou schůzi. Pozvaly jsme některé lektorky kurzů na kafíčko a předaly kytičku za spolupráci. Byla předána i kytička k narozeninám jedné z členek výboru. Foto ve fotogalerii "ostatní".

 

 

V sobotu 24. dubna jsme se některé z žen dámského klubu vrhly do prodeje sladkostí na místní akci "Jarní Šlapka 2010". Napekly jsme jablečné štrůdle, ovocné táče a české koláčky. Prodávalo se za lidové ceny a za dvě hodinky jsme neměly co nabídnout. Byla to pro všechny vydařená akce a už se těšíme na další. Foto z akce můžete shlédnout ve fotogalerii (ostatní).

 

V pátek 23. dubna jsme se v malém počtu sešly v klubovně, aby jsme se přiučily novému trendu jarního líčení, pod vedením lektorky Mgr. Margity Březnové. Přišly jsme domů krásně nalíčené - což sami můžete shlédnout ve fotogalerii (přednášky).

 

 

V sobotu 17. dubna jsme uskutečnily v zasedací místnosti MěÚ kurz pletení košíků z pedigu pod vedením lektorky paní Zuzany Czechaczkové z Brna.

Účast byla  taková, jakou jsme si přály. Přišlo 11 žen: z Velkých Pavlovic, z Hustopečí, ale také z Velkých Bílovic. Podle domluveného dalšího termínu se kurz podařil na jedničku. Všem děkuji kdo se účastnil, něco si upletl a pobavil se. Foto z této akce je umístěno ve fotogalerii(kurzy).

 

 

 

V sobotu 20.března jsme se zúčastnily kurzu drátkování pod vedením lektorky Ing. Marie Šmídové, kde jsme se naučily vajíčka malovat voskem, drátkovat, ale taky přijela paní Lenka Bukovská, aby nám ukázala techniku lepení slámou. Zúčastnilo se 18 členek a 5 dětí. Akce se vydařila na jedničku. Foto z této akce bude umístěno ve fotogalerii(kurzy).

 

 

 

 

  Dne 9.03.2010 jsme si přišly oslavit mezinárodní den žen do vinárny U Kaderků, kde jsme se sešly v počtu 28 členek. Na přivítanou nám přišly zatancovat děti z mateřinky  pod vedením paní učitelky Zdeňky Pláteníkové a Radky Klaškové. Zazpívala nám Sára Forejtová a Beáta Bláhová, žačky 1 a 2 třídy základní školy. Na harmoniku děti doprovázel Jan Melichar. Děti si odnesly sladkou odměnu a paní učitelky a harmonikář kytičku. Velké díky patří všem kdo se podíleli na přípravě. Členky měli možnost povečeřet, vypít si dobrou kávičku a pokecat o všem možném i nemožném. Při odchodu si každá nesla domů krásnou kytičku. Fotky z této vydařené akce můžete shlédnout ve fotogalerii.